Pár slov o obci Borek

Obec Borek patří mezi nejmladší obce na Českobudějovicku. Její zrod je datován v r.1805. Jako obec byla zaregistrována až v r. 1954 a vznikla původně jako hornická osada. Těžila se zde železná ruda, později kaolín, nejprve pro potřebu výroby drobné keramiky, později probíhalo průmyslové dolování pro Josefa Hardtmutha na výrobu porcelánu a tužek. Těžba kaolinu probíhala až do r. 1986. Dodnes je důlní dílo zachováno.

Obec Borek zaznamenává v posledních letech velký rozmach. Z původních 350 obyvatel v r. 1954 má dnes již kolem 1250 a rozvíjí se v moderní obec 21.století. Od r. 1992 má Borek založenou základní a mateřskou školu, v r. 2003 byl otevřen nový sportovní areál a v r.2005 nový dům s 29 byty pro seniory. Vzhledem ke své poloze na jižním svahu Budějovické kotliny je obec vyhledávaným místem pro stavbu rodinných domů. Výhodou pro obyvatele je i trolejbusové spojení s městem České Budějovice. Návaznost na krajské město láká i podnikatele k výstavbě obchodních a průmyslových objektů.

Poloha obce láká k pěší turistice a cykloturistice. Konečná trolejbusová zastávka je na hranici lesního komplexu Mojský les, kde je dostatek tras jak pro pěší turistiku, tak cykloturistiku. Cyklostezkou je Borek propojen i se sítí cyklotras kolem Hluboké nad Vltavou a Českých Budějovic.


Kalendář akcí

Anketa

Novinky na úřední desce

Zahájení provozu ve sběrném dvoře

Zápis do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021 - ZŠ a MŠ Borek

Smlouva o závazku veřejné služby v přepravě cestujících pro rok 2020 pro obec Borek

STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED ROZPOČTU OBCE BOREK NA ROK 2020-2023

OBEC BOREK


SCHVÁLENÝ ROZPOČET ROKU 2020

OBEC BOREK


Aktuality

INFORMACE COVID-19 (aktualizace 24.3.2020)
více
Pošta - změna prac.doby
více
Zájezd JEZERA SOLNÉ KOMORY (Cyklo)
více
Zájezd Prachovské skály
více
Zájezd ZOO
více
Obecně závazná vyhláška obce Borek č. 4/2019
O pravidlech pro pohyb psů na veřejném prostranství a o zabezpečení veřejného pořádku a čistotě v obci
více
Obecně závazná vyhláška obce Borek č. 3/2019
O místním poplatku za užívání veřejného prostranství
více
Obecně závazná vyhláška obce Borek č. 2/2019
O místním poplatku ze psů
více
Obecně závazná vyhláška obce Borek č. 1/2019
O místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.
více