INFORMACE COVID-19 (aktualizace 24.3.2020)

Desatero k povinnému nošení roušek - w.denik.cz/z_domova/povinne-rousky-co-hrozi-bez-ni-20200318.htmlODKAZ
Možnosti desinfekce/ sterilizace jinak jednorázových ochr. pomůcek - ODKAZ

Služba pro seniory – nákup léků a základních potravin

Pokud budete potřebovat nakoupit potraviny a léky, lze se obrátit na pracovníky Městské charity České Budějovice, kteří tuto pomoc pro naši obec budou zajišťovat.
Kontaktní telefon: 776 655 452, 775 655 399

Likvidace odpadů - nakládání s infekčním a potenciálně infekčním odpadem z karantény osob

V návaznosti na nařízení vlády České republiky a vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru COVID – 19, přijal Obecní úřad Borek tato opatření:

Všechna tato opatření jsou platná od dnešního dne, tj. od pátku 13. března 2020 až do odvolání - příloha:
  1. Zrušení všech kulturních, společenských a sportovních akcí pořádaných ve společenském sále Borek
  2. Zrušení všech sportovních akcí v malé tělocvičně, včetně provozu keramické dílny
  3. Zrušení provozu obecní knihovny
  4. Zrušení zájezdu do lázní Bad Füssing, který plánovala obec Borek
Dále bych chtěl informovat všechny rodiče, kteří mají děti v mateřské škole Borek, že provoz mateřské školy bude od pondělí, tj. od 16.března 2020 přerušen až do odvolání.

V souvislosti s nařízením vlády ČR ze dne 15.3.2020 kvůli šíření koronaviru COVID–19 přijal Obecní úřad Borek následující opatření - příloha:
  1. Omezení úředních hodin Obecního úřadu Borek
  2. Posouvá termín splatnosti poplatků za svoz komunálního odpadu a poplatek za psy. Nový termín splatnosti těchto poplatků je do konce května tj. 31.5.2020. Poplatek je možné zaplatit i na účet obce: č. účtu: 11724231/0100, variabilní symbol = číslo popisné.
  3. Vyjádření Čevak- zdroje pitné vody - příloha

Informace státních orgánů

naleznete přehledně na stránkách ministerstva zdravotnictví
koronavirus.mzcr.cz